Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2019

Úterý  24.12.

Jako již každým rokem jsme se i letos přihlásili do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Díky dárcům s dobrým srdcem našli pod stromečkem svá naplněná přání i naši klienti. No posuďte sami z jejich spokojených tváří.

Ježíškova vnoučata
Středa  18.12.

Ve středu 18. prosince u nás proběhla letos poslední vánoční besídka. Tentokrát nás navštívily děti z 1. ZŠ Petra Bezruče. Připravily si pro nás pásmo písní a básní nejen s vánoční tématikou. Jako vždy mělo vystoupení dětí veliký úspěch. Nechyběly ani dárečky ve formě perníčků, které děti s přáním krásných Vánoc předaly našim seniorům. Děkujeme

Vánoční besídka 1. ZŠ
Pondělí  16.12.

V pondělí 16. prosince u nás proběhl druhý vánoční večírek, tentokrát pro klienty domova se zvláštním režimem. Opět nám hrála živá hudba v podání dua TONIK, kuchyň nám připravila pohoštění a v sále vládla vánoční atmosféra. Všichni přítomní si večírek opravdu užili, posuďte sami.....

Vánoční večírek
Pátek  13.12.

I letos jsme se zúčastnili vánočního jarmarku ve Starých papírnách. Zde jsme jako vždy nabízeli výrobky naší ergodílny, na nichž se podílejí naši klienti. Přestože konkurence byla veliká i o naše zboží veřejnost jevila zájem. Nabízeli jsme: malované tašky, háčkované hračky, šité dekorace, vánoční anděly, pletené hady, levandulové sáčky, pohankové obklady, jmenovky na dárky, atd. Děkujeme za pozvání žateckému muzeu a těšíme se na další spolupráci.

Vánoční jarmark
Čtvrtek  12.12.

Ve čtvrtek 12. prosince se konala další vánoční besídka. Tentokrát nás přišly potěšit děti s MŠ Sedmikráska, které nám po vedením paní učitelek zazpívaly a zarecitovaly vánoční koledy, básničky a říkadla. Nechybělo ani pohoštění, které si pro nás školka připravila. Přítomen byl i pan Markupa, který nám daroval peníze na cimbálovou muziku a přehrávače pro potřeby klientů domova. Paní Markupová nám zase upekla krásný dort, který během posezení s dětmi všichni ochutnali. Tímto oběma velmi děkujeme a věříme, že dary udělají všem seniorům velikou radost. Dětem děkujeme za vystoupení a nádherná vánoční přáníčka.

Vánoční besídka MŠ SEDMIKRÁSKA
Středa  11.12.

Ve středu 11. prosince u nás proběhl vánoční večírek pořádaný pro klienty Domova pro seniory. Pro všechny zúčastněné byly připraveny slavnostně prostřené stoly ve vánočně vyzdobené společenské místnosti. Večírek zahájil pan ředitel, který všem popřál vše nejlepší do nového roku a pohodový vánoční čas. Naše kuchyň nám přichystala slané i sladké občerstvení ke kávě a čaji. K poslechu hrálo hudební duo TONIK, které rozezpívalo a rozveselilo celý sál. Zahráli nám nejen vánoční koledy, ale také písně lidové, dechovky i písničky na přání. Většina klientů zůstala až do úplného konce a odcházeli plni nadšení. Podle kladných ohlasů se nám večírek opravdu povedl.

Vánoční večírek
Pondělí  09.12.

V pondělí 9. prosince se uskutečnila letos již poslední oslava narozenin. Tentokrát proběhla ve slavnostním duchu probíhajícího adventu. Oslavenci se sešli u slavnostně prostřeného stolu, kde na ně čekal domácí zákusek a káva. Posezení zahájil pan ředitel přípitkem na zdraví a poté už následovalo ochutnávání zákusku a vyprávění veselých historek ze života. Oslavy se zúčastnila také nejstarší klientka domova, která 12.12. oslaví 97. narozeniny. Gratulujeme!
Na závěr pan ředitel všem osobně popřál a předal květinu.

Prosincová oslava narozenin
Pátek  06.12.

V pátek 6. prosince se u nás konala další vánoční besídka, tentokrát přišly děti z mateřské školy ve Fügnerově ulici. Představily se nám s pásmem písniček a básniček a nechyběly ani vánoční koledy. Na závěr našim klientům rozdaly ručně vyrobené dárečky - vánoční dekorace. Dětem i paní učitelkám za dárečky a krásný zážitek velmi děkujeme.

Vánoční besídka MŠ Fügnerova
Pátek  06.12.

V pátek 6. prosince nás přišli svátečně naladit studenti Základní umělecké školy. Pod vedením paní učitelky Urbancové nám hudební třída zazpívala mnoho známých i méně známých vánočních písní a koled. Děkujeme za krásný zážitek.

Vánoční vystoupení ZUŠ
Čtvrtek  05.12.

Utekl nám rok a je tu opět Mikuláš! Každým rokem si v našem domově pro seniory připomínáme mikulášskou tradici. Naši zaměstnanci se převlékají za Mikuláše, čerta a anděla, procházejí mezi klienty a naděluji drobné dárky. Pokaždé jsou naši senioři mile překvapeni a někteří neskrývají dojetí. K tomuto dni tradičně patří i slavnostní rozsvícení vánočního stromu na dvoře domova, společné zazpívání koledy a nadílka dětem a vnoučatům zaměstnanců, klientů a přátel domova. Posuďte sami jak se nám tento den vydařil …….

Mikuláš
Středa  04.12.

Ve středu 4. prosince se u nás v domově konala letos první vánoční besídka mateřské školy. Navštívily nás děti z MŠ U jezu, které nám pod vedením paní učitelek předvedly co se během tohoto roku naučily. Nechyběl tanec, zpěv i básničky se zimní a vánoční tématikou. Dětem moc děkujeme za krásné vystoupení.
Během středečního dopoledne u nás pravidelně probíhá aktivita "posezení s harmonikou" a tak jsme si čekání na vystoupení dětí krátili zpěvem za doprovodu harmoniky. Již několik let k nám dochází dobrovolnice paní Kouglová, aby si s našimi klienty zazpívala a zavzpomínala na písně jejich mládí. Děkujeme ji za dlouhodobou spolupráci a těšíme se na další v příštích letech.

Vánoční besídka MŠ U jezu
Pondělí  25.11.

V pondělí 25. listopadu s v našem Domově poprvé konal turnaj ve hře Boccia, která se poslední dobou těší mezi seniory velké oblibě. Boccia je sport podobný francouzské pétanque, určený lidem s těžkým tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Tato hra se hraje také v mnoha domovech pro seniory s pro ně upravenými pravidly. A tak jsme před několika lety začali trénovat na turnaj, kterého se zúčastňovaly ostatní domovy. Letos jsme na soutěž pozváni nebyli, což naše klienty velmi mrzelo. Tak jsme jim uspořádali turnaj doma a zjistili, že se ho může zúčastnit větší počet našich hráčů, kteří chodí pravidelně trénovat.
Hrálo 18 soutěžících, kteří byli rozděleni do 6 družstev po 3. Z těch nejzkušenějších byli vybráni kapitáni, ostatní si losovali své družstvo. Klienti, kteří zrovna nesoutěžili mohli vše sledovat a fandit ostatním. Pro všechny bylo připraveno občerstvení - káva, čaj, pečivo. Po hrách v základní skupině se vyhodnotily výsledky a určilo se kdo bude hrát o 3. a 1. místo. Po velice vyrovnaném boji nakonec zvítězilo družstvo s kapitánem panem Lopatou, paní Mindekovou a paní Drazinskou. První tři místa si odnesla medaile a pěkné ceny. Ale i ostatní se mohli radovat s drobných dárečků a diplomů za účast. Na závěr jsme si všichni připili sektem na úspěšný turnaj. Všichni byli velice nadšení a vznikla tradice, ve které budeme pokračovat i příští rok. Ceny do soutěže věnoval p. Radek Macák, náš stálý mecenáš. Tímto mu děkujeme.

Turnaj v Boccie
Pondělí  25.11.

V pondělí 25. listopadu jsme byli pozváni na Adventní koncert slovenské skupiny FRAGILE do Městského divadla v Žatci. Fragile je vokální hudební skupina, kterou tvoří osobnosti známé z televizních obrazovek a divadel. Zpívají hity známých interperetů bez hudebního doprovodu (tedy " a capella“). Proto jsme velmi rádi využili tuto nabídku a s deseti klienti se vydali na vystoupení. Všichni jsme se skvěle pobavili a užili si krásný večer. Tímto chceme poděkovat panu Stebilovi, který nám lístky věnoval a tak umožnil více klientům tento krásný kulturní zážitek.

Návštěva divadla
Středa  13.11.

Ve středu 13. listopadu k nám v odpoledních hodinách zavítaly děti ze Základní umělecké školy v Žatci. Tentokrát zde vystoupila taneční třída paní učitelky Fábryové, která s námi spolupracuje i při přípravě předtančení na našem plese. Děti všech věkových skupin nám předvedly folklórní a orientální tance. Ty měly jako vždy u našich seniorů velký úspěch. Děkujeme a těšíme se na příští návštěvu ZUŠ, které bude 6. prosince a vystoupí zde děti z hudebního a literárně - dramatického oboru.

Taneční vystoupení ZUŠ
Pondělí  11.11.

V pondělí 11.11. proběhla další letošní oslava narozenin. Tentokrát byli pozváni klienti narození v měsíci listopadu. Byl pro ně připraven slavnostně prostřený stůl a výborný domácí zákusek. Nechyběl ani přípitek na zdraví a květina s rukou pana ředitele.

Listopadová oslava narozenin
Čtvrtek  07.11.

Věřte nevěřte, ale až 7. listopadu se nám podařilo realizovat poslední přání z Ježíškových vnoučat. Jak už to tak chodí, jednou to nevyšlo z naší strany, pak ze strany Ježíška - pana Parohy.
Náš klient pan Šulc si přál návštěvu u koní, chtěl si splnit svůj celoživotní sen. Pan Paroha pozval pana Šulce do své stáje, kde spolu s manželkou chovají 4 štýrské koně. Pán měl možnost dva z nich krmit a hladit. Jelikož je upoután na invalidní vozík, na projížďku si netroufal, ale i tak zářil štěstím a svoji chvilku si patřičně užil. Pro zpestření mu majitel umožnil zhlédnout krmení opice a vyslechnout historky, které má tato opička na kontě. Touto cestou bychom chtěli panu Parohovi poděkovat za jeho volný čas a laskavý přístup.

Ježíškova vnoučata
Pondělí  04.11.

V pondělí 4. listopadu nás po roce opět navštívil p. Šedivý se svým vystoupením. Jako vždy si pro nás připravil hudební pásmo složené z písní Karla Hašlera zpestřené povídáním o jeho životě a tvorbě. Klienti si tak mohli zavzpomínat a zazpívat písně svého mládí. Děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Hudební vystoupení p. Šedivého
Sobota  26.10.

V sobotu dne 26. října 2019 jsme společně zavzpomínali na všechny klienty, kteří žili v našem Domově pro seniory v Žatci.
Mši sloužil otec Vilém, farář z Liběšic v Kapli božího milosrdenství.

Zádušní mše
Sobota  19.10.

V sobotu 19. října proběhl v žateckém Lidovém domě již jubilejní X. REPREZENTAČNÍ PLES Domova pro seniory a pečovatelské služby v Žatci. Tentokrát byl hlavním tématem film a filmové postavy. Účastníci plesu se mohli převléknout za postavy z filmů a tak jsme na plese viděli například Kleopatru a faraona, Marfušu a Mrazíka, Trautenberka s Krakonošem, piráty z Karibiku, hraběte Draculu a mnoho dalších. Nechyběly ani filmové dekorace - dobová kamera, klapka, filmový pásek. Všichni návštěvníci přicházeli do sálu po červeném koberci, který sloužil také k vyhlašování ŽOSKARŮ, tedy žateckých Oscarů za nejzajímavější kostým - mezi vítězné patřili: Marfuša, Trautenberk s Krakonošem a Chaplin. Úvod plesu jako vždy patřil Základní umělecké škole, která nám ve dvou vystoupeních předvedla folklórní a orientální tance. Celým plesem provázely naše kolegyně, které svým převlekem a scénkou zpestřily zahájení plesu. Pozadu nezůstala ani kapela FREE BAND, která nám celý ples hrála v převleku za Sestry v akci a posléze za fotbalisty s rozhodčím. Dalším milým zpestřením bylo vystoupení seniorek z penzionu Albrechtická v Mostě, které nám zatančily coby kuchaři na melodii ze seriálu Trampoty Svatopluka Kuřátka. Jako vždy nechybělo ani tradiční slosování vstupenek o ceny. Dalším hostem byl muzikálový zpěvák Jakub Machulda, který se nám loni představil jako Elvis Presley. Letos vystoupil se směsí muzikálových písní, písněmi Karla Gotta a Waldemara Matušky a také vlastní tvorbou. Nakonec nás čekalo půlnoční překvapení v podání skupiny Brejkdens bradrs. Pobavili nás svou "senior Show", která rozparádila celý sál. Závěrem bychom chtěli poděkovat našim sponzorům - manželům Kůželovým, panu Radku Macákovi, Ivaně Jaholčíkové, květinářství Cinke a úřadu města. Dík také kapele a účinkujícím a všem, kteří přišli a pobavili se s námi ve filmových kostýmech.

X. Reprezentační ples
Pondělí  14.10.

V pondělí 14. října proběhla oslava narozenin klientů domova narozených v tomto měsíci. Přestože jsme se tentokrát sešli v malém počtu, bylo posezení příjemné plné vzpomínek, ale i povídání o tom co nás čeká. U domácího zákusku a kávy jsme s oslavenci pohovořili o nadcházejícím plese, který nás čeká už tuto sobotu a zúčastní se ho mnoho našich klientů. I zákusek byl výborný, nepečený, složený s několika vrstev. Nechyběl ani pan ředitel s kytičkou a tradičním přípitkem.

Říjnová oslava naroezenin
Pátek  11.10.

11. října nás v rámci projektu 72 hodin - Pomáhám protože chci, navštívili děti ze čtvrtých tříd ZŠ Komenského, aby potěšily naše seniory svým vystoupením. Děti ze 4.B a 4.D. si připravily pásmo básniček, písní a tanců. Nechyběli ani kouzelníci. Po představení našim klientům předaly malé dárečky v podobě ručně vyrobené dekorace z přírodnin a větší dárek - nové rostliny, které budou zdobit naši skalku. Dětem a paním učitelkám moc děkujeme za pěkně prožité dopoledne a krásné dárky.

72 hodin - Pomáhám protože chci
Středa  09.10.

9.10. nás pan Stanislav Stebila z umělecké agentury Gardes pozval na představení Popelka na cibulce do žateckého divadla. Věnoval nám zdarma 30 lístků a tak jsme mohli nabídnout toto představení i klientům z domů s pečovatelskou službou. Aleš Cibulka si do svého pořadu pozval hosty, hlavní představitele pohádky Popelka natočené v roce 1969. Eva Hrušková a Jiří Štědroň vyprávěli úsměvné příhody z natáčení pohádky, proložené nejznámějšími písněmi. Nechyběl ani manžel Evy Hruškové Jan Přeučil, který nás hned v úvodu zapojil do slovního cvičení. Na závěr představení připravila Eva Hrušková soutěž v přebírání hrachu. Vítěz získal knihu od Evy Hruškové. Ostatní návštěvníci si mohli tuto knihu zakoupit při autogramiádě.
Děkujeme agentuře Gardes za příjemně strávený večer.

Popelka na cibulce
Pátek  27.09.

I letos nás muzeum pozvalo na ovocnářskou výstavu, a tak jsme 27. září opět provětrali naše výrobky z ergo dílny. Abychom měli něco k tématu vyrobili jsme jablečný ocet, který jsme za zlámanou grešli prodávali, a ke koupi byly i dřevěné dekorace - jablíčka. U našeho krámku se zastavily hlavně děti, které si nadšeně prohlížely háčkované a šité hračky. Do soutěže o nejlepší zavařeninu jsme dodali meruňkovou a rybízovou. Nevíme jak jsme dopadli, konkurence byla veliká a opravdu bylo z čeho vybírat. Vila i zahrada byly krásně vyzdobené, vystavených exponátů bylo mnoho, např. kulatou hrušku jsem viděla poprvé. Ocenila bych práci organizátorů, kteří mysleli nejen na prezentaci ovoce, ale i na děti - 3 dětské workshopy, občerstvení a ukázky lisování ovoce. Daly se zde koupit mošty, ovocné koncentráty, bylinné lektvárky, marmelády a zavařeniny, jablka a jiné. A jak reagovala naše veřejnost na toto úsilí - pramalou účastí.

Ovocnářská výstava v Křížově vile
Středa  25.09.

Slíbili jsme, že Vás budeme informovat o tom, jak se daří našemu Ládíkovi. Přestože se má čile k světu a žere jako bernardýn, s jeho váhovým přírůstkem nejsme spokojeni. Aby mohl zazimovat ve volné přírodě, měl by mít 600 až 800g, a náš svěřenec má pouhých 490g. Do poloviny listopadu by měl tedy nějaké to deko ještě nabrat. Jeho jídelníček je pestrý, dostává koťátkovské granule, kapsičky, vařená vejce a vařené maso. Má také rád jablko a piškoty, ovšem mrkev mu nejede. Neporadil by nám někdo z Vás, kdo má zkušenosti, čím mu ještě můžeme přilepšit?

Ládík
Úterý  24.09.

A zase nic..... 24.9. jsme na pozvání přijeli do Libochovic, kde pořádali turnaj ve cvrnkané. Sjelo se 13 družstev, z nichž někteří měli natrénováno. Ne, že bychom netrénovali, ale kuličky prý měly faleš a vál boční vítr. Přesto jsme vybojovali 7. místo v družstvech a nejlepší naše hráčka Helena Hnitková skončila desátá ze 42 hráčů a její skore činilo 1070 bodů. Co z toho plyne - musíme víc trénovat

Cvrnkaná Libochovice
Čtvrtek  12.09.

12. září jsme se jako každý rok zúčastnili Farmářských slavností. Tentokrát nesoutěžil tým, ale každý jednotlivec sám za sebe. Soutěžích bylo k 60 a soutěží deset. Česala se jablka, přebíraly luštěniny, sázela se mrkev, poznávali bylinky a další. Ačkoli bylo chladněji, slunce se snažilo - svítilo, ale nehřálo, na náladě nám to neubralo. Naši klienti obdivovali zahradu i zdejší okolí, líbil se i program. Na stupně vítězů jsme nedosáhli, ale den jsme si užili.

Farmářské slavnosti
Středa  11.09.

11. září u nás v Domově proběhla letos již třetí a poslední zahradní slavnost. K tanci a poslechu hrál všem dobře známý a oblíbený pan Tříska s dcerou. Opět se pilo pivo a jedli buřty na rožni. Nechybělo ani pěkné počasí a dobrá nálada, posuďte sami.....
Budeme se těšit na další slavnost v příštím roce. Letos ale máme před sebou ještě jednu velkou událost, a to jubilejní X. ples Domova pro seniory a pečovatelské služby Žatec, který proběhne 19.10.

3. Zahradní slavnost
Středa  11.09.

11. září jsme byli pozváni na Janovský sedmiboj, a protože tentokrát bylo krásné počasí, všechny soutěže se odehrávaly venku na rozlehlé zahradě. Jak už název napovídá soutěží bylo sedm: sběr jablek, zavařování, slepičí ráj, nákupní koš, knoflíkový řetěz, vědomostní soutěž ANO - NE a mozaika. Náš tým byl v dobré náladě a do disciplín šel z vervou. Přestože jsme dostali bramborovou medaili, radovali jsme se s vítězi. Janovský domov pro seniory slavil 50. výročí vzniku a tak se pohoštění rovnalo lukulským hodům.

Od slaného přes sladké, ovoce, grilované buřtíky, různé nápoje až oči přecházely. I program byl bohatý. Slavnost otevírali místní senioři, kteří si s personálem připravili na výběr písní vtipné cvičení. Následovaly Litvínovské sokolky s dvěma skladbami. Po vyhodnocení soutěží vystupovala Petra Černocká s manželem a na závěr zahrála cimbálovka. Klobouk dolů před všemi kdo se na akci podíleli, vše klapalo, atmosféra byla uvolněná a srdečná a jak při odchodu řekla naše soutěžící: "Po Karlštejně druhý nejlepší zážitek".

Janovský sedmiboj
Pondělí  09.09.

V pondělí 9. září jsme se opět sešli s klienty domova, kteří mají tento měsíc narozeniny. V příjemném prostředí u kávy a zákusku naši oslavenci poseděli a zavzpomínali na předchozí zaměstnání i místo odkud pocházejí. Nechyběl ani pan ředitel, který jako již tradičně všem připil na zdraví a osobně popřál.

Zářijová oslava narozenin
Středa  28.08.

21. Letní setkání seniorů na hipodromu Most probíhalo na téma cesta kolem světa. Soutěžili jsme na Antarktidě, v Belgii, Japonsku a jiných zemích. Některé soutěže pro nás byly složité, ale na dobré náladě nám to neubralo. Potěšil nás přídavný program, kde jsme se mohli dozvědět o životě sov a prohlédnout si je i pohladit. Největší z dravců byl orel skalní, zde hlazení nepřipadalo v úvahu, ale podívání to bylo impozantní. K poslechu i tanci hrála Kladenská heligonka a jako každý rok předvedly své taneční vystoupení seniorky z Albrechtické. Počasí nám přálo a tak jsme odjížděli s novými zážitky a dobrým pocitem.

Letní setkání seniorů
Pondělí  19.08.

V pondělí 19.8. proběhla další oslava narozenin. Tentokrát slavili klienti narození v měsíci srpnu. Pro oslavence byl připraven slavnostně prostřený stůl a jako již tradičně výborný domácí zákusek. Nechyběli ani rodinní příslušníci některých klientů, kteří jsou vždy srdečně zváni. A také pan ředitel, který všem připil na zdraví a osobně popřál a předal růži.

Srpnová oslava narozenin
Čtvrtek  15.08.

Ve čtvrtek 15. srpna nás po roce navštívil Pan Šimon Pečenka s hudebním vystoupením "Pěkně od podlahy". Celý program byl složený ze slavných hitů české dechovky. Zaznělo mimo jiných "Šumařinka", "Cikánka", "Zbraslavská", "Kdyby ty muziky nebyly", "Přes dvě vesnice" a ještě mnoho dalších.
Celý hudební program byl spojen mluveným slovem. Dověděli jsme se zajímavostmi, které jste o dechovce, o její historii a jejích známých protagonistech ani nevěděli. Protože zazněly písně všem dobře známé a klienti si jej mohli spolu s vystupujícím zazpívat, slavil pořad veliký úspěch.

Hudební vystoupení Šimona Pečenky
Středa  07.08.

Ve středu 7.8. se dobrovolně přihlásil nový uživatel Ladislav Ježek. Přestože je juniorského věku velmi se mu u nás líbí a pochvaluje si i stravu. Má zateplený apartmán s výhledem na fontánu a možnost se procházet v profesionálně upravené zahradě. S ostatními klienty se zatím ještě nestýká neb je v adaptačním období. Protože je velmi roztomilý, získal si naše srdce a tak mu jeho nároky sponzorujeme. Doufáme, že do zimy nabyde kýžené váhy 600g, aby si ho naše kolegyně mohla vzít na Hracholusky, kde má v lesích chalupu. Bude v dobré společnosti mývala a veverek, které jsou již domestikované. Ládíku přibírej.....
PS: O tom jak Ládík prosperuje Vás budeme i nadále informovat.

Nový uživatel
Středa  31.07.

Ve středu 31. července se u nás konala další zahradní slavnost. Tentokrát nám k tanci a poslechu hrála skupina MUSIC BAND. Jako vždy nechyběly buřty opékané na rožni, pivo a dobrá nálada. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo skvělé zábavě. Tančilo se, zpívalo, bylo veselo. A tak se bavili nejen klienti, ale také jejich příbuzní a zaměstnanci. Posuďte sami.....
A my už se těšíme na další zahradní slavnost, která se bude konat 11. září.

2. Zahradní slavnost
Úterý  23.07.

V úterý 23.7. k nám po delší přestávce zavítal všem známý pan Černohouz z Olomouce se svým hudebním pořadem. Během vystoupení zazněly písně Karla Hašlera, Františka Kmocha, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti. Pan Černohouz s hudebním partnerem jsou u nás velmi oblíbení, o čemž svědčí i vřelé přivítání a radost našich klientů z opětovného setkání. Těšíme se příště opět na viděnou.

Hudební vystoupení p. Černohouze
Čtvrtek  18.07.

18. července nás poprvé navštívil pan Zeman se svým australským ovčákem Maxmiliánem. Na našem dvorku předvedli ukázku agility. Pes proskakoval kruhy různých průměrů, ukázky tance a jiné kousky. Celá akce byla interaktivní, nejen pro naše klienty, ale i pro zaskočené zaměstnance. Během vystoupení několikrát obešli všechny klienty a ti měli možnost si psa pohladit. Jelikož většina z našich seniorů kdysi psa také vlastnila, akce se dočkala velkého ohlasu a tak určitě Max u nás nebyl naposledy.

Ukázka agility Australského ovčáka
Pondělí  08.07.

V pondělí 8.7. se u nás opět slavilo. Narozeninová oslava tentokrát probíhala v komorním duchu, červencoví oslavenci byli pouze čtyři. I přesto se vydařila. V příjemném prostředí u slavnostně prostřeného stolu si oslavenci popovídali, zavzpomínali a ochutnali výborný domácí zákusek. Pan ředitel všem osobně popřál, připil na zdraví a předal květinu.

Červencová oslava narozenin
Středa  03.07.

Dvě naše klientky si přály od Ježíškových vnoučat mobilní truhlíky. Na jaře je osadily kedlubnami, salátem, pažitkou a petrželkou. S radostí o ně pečují a pomáhají jim v tom i dvě zdejší kočky Betyna a Majda. Obě dámy byly zanícené zahrádkářky a tak nyní tráví více času venku, kde se věnují smysluplné činnosti. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat dárkyním těchto zahrádek paní Aleně Fajstové, Petře Balcarové, Michaele Noskové, Ladislavě Trpákové a Janě Vargové.

Ježíškova vnoučata
Středa  03.07.

3. července se v Žatci konaly oslavy 25. výročí vzniku 4. brigády rychlého nasazení "Obrany národa". Dopoledne jsme se skupinou klientů navštívili náměstí Prokopa Velkého, kde si mohli prohlédnout ukázky zbraní a techniky, shlédnout ukázky boje z blízka a výcviku psů. Odpoledne jsme navštívili Náměstí Svobody, kde proběhl slavnostní nástup 4. brigády rychlého nasazení. Klienti si vycházku moc užili, zavzpomínali na staré časy a pokochali se vojenskou parádou.

Oslavy 4. brigády rychlého nasazení v Žatci
Úterý  02.07.

Opět po roce k nám zavítal kouzelník mistr Waldini se svým vystoupením. Jako vždy zapojil do svých kouzel i některé naše klienty, kteří mu bez ostychu asistovali. Předvedl nám trik se zmizením prstenu, uhádnutím losovaných čísel, ukázku ruční manipulace a mnoho dalšího. Klienti se velmi dobře bavili a jeho kousky ocenili potleskem.

Kouzelnické vystoupení
Pátek  21.06.

21.6. jsme se zúčastnili zahradní slavnosti Speciální mateřské školky. Naši klienti se zájmem zhlédli dětská vystoupení, prezentovaly se všechny třídy a témata byla rozmanitá. Naše dámy byly dojaté a obzvlášť celé snažení ocenily dvě naše bývalé učitelky MŠ. Děti doprovázely úsměvy, potleskem a zpěvem. Byli jsme mile přivítání a pohoštěni. Chtěli bychom poděkovat za pozvání a celoroční spolupráci všem zaměstnancům a panu řediteli Holému.

Zahradní slavnost MŠ Speciální
Čtvrtek  20.06.

Zase po roce jsme navštívili Domov pro seniory v Meziboří. Tentokrát bylo vstupenkou na soutěž slunce vyrobené z přírodních materiálů. Během celé akce byla slunce všech družstev vystavena a všichni soutěžící měli možnost vhodit hlas za slunce, které se jim líbí nejvíce. V této soutěži jsme se neumístili... Zápolení probíhalo na zahradě domova, bylo 5 disciplín a 6 družstev. Ani zde jsme se neumístili, ale náladu nám to nezkazilo. Obdivovali jsme okolí, hory, lesy a bavili jsme se při dobře připraveném programu. Vystupovaly Litvínovské sokolky, mažoretky, k tanci a poslechu hrála kapela 3D z Havraně a vozíčkáře roztančil lektor tance pan Velet. Všichni soutěžící se mohli nechat vyfotit od profesionálního fotografa za pouhých 30 Kč a tak byl o focení velký zájem. Z akce jsme odjížděli spokojeni a plni zážitků.

Mezibořské slunce
Středa  19.06.

Ve středu 19. června proběhla na zahradě domova letos první zahradní slavnost pořádaná pro všechny klienty. Jako tradičně nám k tanci a poslechu hrála živá hudba pan Třísky, podávaly se buřty opékané na grilu a pivo. Na akci byli pozváni i hosté, kteří se podíleli na uskutečnění rekonstrukce fasády domova pro seniory. Pan ředitel slavnostně převzal stavbu a všem během přípitku poděkoval. Akce se velmi vydařila a ani drobná přeháňka nám nezkazila skvělou zábavu. Posuďte sami.....

Zahradní slavnost
Pondělí  10.06.

10. 6. u nás proběhla další oslava narozenin, tentokrát slavili klienti narození v měsíci červnu. Přestože jsme se sešli v malém počtu, pobavili jsme se u historek a zážitků z mládí, poseděli u kávy a výborného domácího zákusku, tentokrát z názvem Paví ocas, který pro nás z láskou upekla naše kolegyně. Také každý zavzpomínal na svou rodnou obec. Klienti pocházejí nejen ze Žatce a okolních vesnic, ale také od Čáslavi, z Ukrajiny či Slovenska a mnoha dalších míst. Na závěr každý obdržel z rukou pana ředitel osobní gratulaci a růži.

Červnová oslava narozenin
Středa  05.06.

Ve středu 5.6. jsme se již po třetí zúčastnili kulturní akce BUM FEST, která se každý rok v tuto dobu koná na Dvoře svatého Jakuba v Žatci. Akci pořádá Sociální centrum pro rodinu a jejím cílem je mezigenerační setkání spojené s přehlídkou zájmových kroužků, které využívají při své činnosti drumbeny a jiné rytmické prvky. Představili se zde senioři, z nichž někteří již oslavili 90. narozeniny, děti ze základních škol, ale také ti nejmenší ze školy mateřské. Klienti našeho Domova zde představili volnočasovou aktivitu, kterou vede paní Benešová. Během ní používají drumbeny a jiné nástroje, zpívají, rozcvičují se na hudbu, procvičují jemnou motoriku a hlavně zažijí spoustu legrace. Akce se velmi vydařila a my si užili příjemné dopoledne plné rytmů, sluníčka a letní pohody.

BUM FEST
Pátek  31.05.

K příležitosti Mezinárodního dne dětí, který připadá na 1. června, pořádáme každým rokem zábavné odpoledne plné soutěží pro děti a vnoučata zaměstnanců a klientů. Ani letos tomu nebylo jinak. Dětský den se u nás konal 31. května, tentokrát na téma: CESTA KOLEM SVĚTA. Připravili jsme 10 soutěžních disciplín, které byly inspirovány známými zeměmi a jejich tradicemi, např. Česká cvrnkaná, u které byla česká kuchařka, lovení perel s Japonkou, či Slovensko s bačou a naháněním oveček. Děti mohly u každé disciplíny získat žetony zvané "Babkovky", za které potom nakoupily v našem Koloniálu Macík. Tímto bychom rádi poděkovali panu Radku Macákovi, který nám pro tuto příležitost věnoval krásné a hodnotné ceny. Naše kuchyň zase připravila občerstvení ve formě nápojů a nanuků. Na své si přišli také naši klienti, kteří sledovali hemžení dětí na dvoře a některé disciplíny je zaujaly natolik, že si je chtěli zkusit. Potěšila nás zpětná vazba dětí, které si celé odpoledne pochvalovaly.

Dětský den
Čtvrtek  30.05.

Ve čtvrtek 30. května nás navštívily děti z MŠ Fügnerova, aby nás potěšily a předvedly co se během školního roku naučily. Pod vedením paní učitelek vystoupily s pásmem písniček, básniček a říkadel. Některé písně byly známé i našim klientům, tak si s dětmi společně zazpívaly. Na závěr byli naši senioři obdarováni malými dárečky, které děti vlastnoručně vyrobily. Klienti si přítomnost dětí náramně užili a odnášeli si plno krásných zážitků. Dětem děkujeme a těšíme se na příští návštěvu.

Vystoupení MŠ Fügnerova
Pondělí  27.05.

V květnu se opět slavilo. Narozeninová oslava probíhala v příjemném prostředí naší reminiscenční místnosti, kde oslavenci společně poseděli u výborného zákusku a kávy a zavzpomínali na staré časy. Na závěr všem osobně popřál pan ředitel a každému předal květinu.

Květnová oslava narozenin
Pátek  24.05.

Tradiční jarní výlet se letos konal 24. května. Navštívili jsme zámek v Klášterci nad Ohří, kde jsou vystaveny velké sbírky porcelánu, nejenom toho moderního, který se v klášterecké porcelánce vyrábí, ale i porcelán historický a exotický.
Po prohlídce zámku jsme si odpočinuli v příjemném prostředí zámecké cukrárny a poté navštívili lázeňský pramen Evženka, který se nachází v zámeckém parku. Oběd jsme si dali již v kadaňské restauraci a následně se přesunuli k Františkánskému klášteru, kde jsme odpoledne navštívili klášter jak uvnitř, tak se také pokochali nádhernou klášterní zahradou se zvířaty, vinicí a historickými dřevěnými úly. Před návratem domů jsme se osvěžili a odpočinuli v zahradním bistru. Děkujeme paní Anně Theuerové z cestovní agentury BABY - TOUR za organizaci a příjemně strávený den.

Jarní výlet
Středa  22.05.

Každý rok se účastníme soutěžního klání Domova pro seniory v Podbořanech. Nejinak tomu bylo i letos. 22. května jsme soutěžili v 11 disciplínách, z nichž některé byly zcela nové a dost nás potrápily, např. metená, kuželky, poznej po hmatu a zvuky. Na úvod vystoupily starší děti pod vedením paní učitelky s hrou na bubny a jiné doprovodné nástroje. Bylo připraveno i výborné občerstvení, staraly se o nás dobrovolníci z řad studentů a celkově byla příjemná atmosféra ovlivněná i pěkným počasím. Přestože se nám moc nedařilo, tento den jsme si užili a těšíme se na příště.

Soutěžní klání v Podbořanech
Středa  15.05.

Našeho klienta pana Zemana zaujala nedávná výstava stromů života zapůjčená z Domova pro seniory z Bystřan. Projevil přání, že by chtěl také svůj strom života. Oslovil pracovnice erga a společnými silami tak vznikl tento strom - klient vyprávěl svůj životní příběh, vybíral s námi ze svých rodinných fotografií a tak pomalu vzniklo dílo, které se pánovi velmi líbí a pověsil si ho u sebe na pokoji.

Strom života
Neděle  12.05.

12.5. nás navštívili žáci ZUŠ z dramatického a hudebního oboru s krásným pásmem ke Dni matek. Vystoupení bylo pestré, děti se střídaly u kláves, hrálo se na flétnu, a přednesené básně byly dobře vybrané a vyvolaly v našich klientech úsměv i smích. Celá tato akce se velmi líbila. Rádi bychom tak poděkovali nejen dětem, ale i jejich učitelkám. Na závěr všechny zúčastněné ženy dostaly růži od našeho pana ředitele.

Den matek
Čtvrtek  09.05.

Ve čtvrtek 9. května k nám poprvé zavítal frontman skupiny Živá huba, která hraje a zpívá folk/country a rockové pecky a také vytváří pořady pro děti na různých akcích. U nás se představil s pásmem nazvaným "všehochutˇ". Na své si přišli příznivci Waldemara Matušky, Pavla Zicha, Michala Tučného, ale i lidových písní. Na závěr si klienti společně s ním mohli vytvořit zvířátko s balónku a procvičit si tak jemnou motoriku. Představení mělo velký úspěch a tak se těšíme někdy příště na shledanou.

Hudební vystoupení p. Krulicha
Čtvrtek  02.05.

Opět nás velmi potěšily a pobavily děti. 2. května k nám zavítaly žáci 5. třídy ZŠ Komenského, aby nám v pásmu písní a básniček připomněli jarní svátky. Vystoupení se jim moc povedlo, o čemž svědčil veliký potlesk a dojetí některých klientů. Na závěr děti našim seniorům rozdaly ručně vyrobené květiny z papíru a popřáli jim krásný den. Děkujeme dětem a paní učitelce za krásné vystoupení a těšíme se na další návštěvu.

Vystoupení žáků 5. třídy
Úterý  30.04.

Děkujeme Ježíškovým vnoučatům - pí Šebkové a kol. Hipodromu Most za splněné přání - po více než 50 letech si opět "prohlédnout svět ze hřbetu koně". Děkujeme moc!

Splněné přání od Ježíškových vnoučat
Úterý  30.04.

30.5. k nám přiletěly 3 krásné, v součtu 1286 let mladé čarodějnice. Bylo vidět, že si potrpí na svůj vzhled, všechny byly ukázkově vystajlované a každá z nich měla jiný model dopravního prostředku. K našim klientům se chovaly velmi mile, a tak vyloudily nejeden úsměv, ale i úlek. Tak si mohli i naši senioři připomenout tento svátek. Děkujeme tímto našim zaměstnankyním ze ZR Evě, Veronice a Vendule. Děvčata neměly jste konkurenci.

Zaletěly i k nám ...
Středa  24.04.

Po úspěšné akci "Ježíškova vnoučata", nás kontaktoval jeden z obdarovávajících, který chtěl udělat radost více lidem najednou. Pro 2 skupiny klientů zajistila a uhradila paní Vargová žonglérský workshop spojený s terapií. Klienti si mohli vyzkoušet spoustu žonglérských technik za použití míčků, žonglérských talířů, pavích per a flower sticků. Zúčastnění se pobavili a zároveň procvičili hod, chyt, přehmat, balancování, koordinaci končetin a koordinaci ruka-oka. Dárek si užilo více jak 20 klientů, kteří odcházeli se spoustou obohacujících dojmů a zkušeností. Děkujeme paní Vargové za krásný a ojedinělý dárek. Děkujeme také lektorům, kteří se s trpělivostí a citlivým přístupem věnovali našim seniorům. Těšíme se na další spolupráci.

Workshop žonglování
Středa  24.04.

24.4. se náš tým složený z paní Skořepové, Hauerové a Hnitkové poprvé zúčastnil turnaje v ruských kuželkách, který pořádal Domov pro seniory v Libochovicích. Přestože jsme neměli žádné zkušenosti s touto hrou, zabojovaly naše klientky a vysoutěžily šesté místo z 11 zúčastněných družstev. Po sportu nás bavila kapela MUSIC BAND. Hráli k tanci i poslechu. Nejstarším účastníkem turnaje byla naše paní Skořepová, která byla oceněna diplomem, květinou a věcným darem. Všem se takto strávený den zamlouval a nadšení našeho týmu vydrželo až do druhého dne. Těšíme se na další soutěže.

Turnaj v ruských kuželkách
Středa  17.04.

Ve středu 17. dubna nás po roce opět navštívil italský tenorista Giancarlo Ruggieri, který za tanečního doprovodu své ženy, zazpíval slavné árie z oper, ukázky z operet a známé italské písně. Na své si tentokrát přišli především milovníci vážnější hudby, ale i ostatní uvítali tento koncert jako příjemné zpestření.

Hudebně taneční vystoupení DUA RUGGIERI
Čtvrtek  11.04.

Jako každý rok tak i letos jsme se zúčastnili Velikonočního jarmarku v Papírnách 11.4. Prezentovali jsme zde výrobky z naší ergodílny, na kterých se podílejí naši klienti. Nebyl to jenom velikonoční sortiment, ale i naše tradiční výrobky jako malované tašky, mýdla, levandulové pytlíky a háčkované hračky. Velký úspěch měl had zvaný Žatecká anakonda, kterého upletla p. Rybková. Líbil se snad všem dětem, ale odcházel jen jeden šťastný majitel, takže hurá do díla a pleteme dál.

Velikonoční jarmark
Středa  10.04.

10.4. nás navštívil taneční obor ZUŠ pod vedením učitelky Turkové. Vystoupení od nejmenších dětí až po ty zkušené, vytančené, takže se bylo na co dívat. Na závěr vystoupení měli pro nás připravené překvapení, kdy interaktivně zapojili i naše klienty. Děti předváděli rukama a diváci po nich pohyby opakovali a za hudebního doprovodu z toho byl pěkný tanec rukou - velmi se líbil. Touto cestou bychom chtěli poděkovat paní učitelce Turkové, že si pro nás něco takového připravila a budeme se těšit na další návštěvu.

Vystoupení ZUŠ
Pondělí  01.04.

Před nedávnem nás oslovily učitelky ze Základní umělecké školy s návrhem na společné velikonoční tvoření a předčítání. A tak nás v pondělí 1. dubna navštívily děti z výtvarného oboru pod vedením paní učitelky Mynaříkové a dramatického oboru paní učitelky Urbancové. V dílně pak společně zdobily velikonoční zápichy z papíru a některé děti předčítaly našim klientům na pokojích povídky. Následující den jsme v dílně s klienty zaseli osení, které budou ozdobeny zápichy vyrobenými společně s dětmi a vytvoří tak na odděleních velikonoční atmosféru. Celá akce měla velice kladnou zpětnou vazbu a naši klienti by si přáli další návštěvy dětí.

Přípravy na velikonoce
Úterý  19.03.

V úterý 19. března byla v našem domově zahájena výstava s názvem STROMY ŽIVOTA. Jedná se o putovní výstavu obrazů Domova důchodců v Bystřanech. Tento projekt je zaměřen na vzpomínání a zobrazuje jednotlivé etapy života. Stromy života jsou vytvořeny ve spolupráci Domova důchodců v Bystřanech a zařízením pro seniory v Drážďanech. Vzpomínky poskytli klienti obou zařízení a stromy vytvořili zaměstnanci. Výstavu k nám přivezla ergoterapeutka domova v Bystřanech paní Daňková, která nás seznámila s jednotlivými obrazy a výstavu zahájila. Klienti i veřejnost si ji může prohlédnout v přízemí domova po dobu jednoho měsíce. Určitě stojí za zhlédnutí.

Zahájení putovní výstavy obrazů STROMY ŽIVOTA
Pondělí  18.03.

V pondělí 18.3. se uskutečnila další oslava narozenin, tentokrát slavili klienti narození v měsíci březnu. K dobré pohodě přispěl jako vždy výborný domácí zákusek a káva. Nechyběl ani přípitek s panem ředitelem a květina s jeho rukou. Klienti se příjemně pobavili a porozprávěli o zážitcích ze svého života. Oslavy se zúčastnily dvě klientky slavící již kulaté 90. narozeniny a také druhá nejstarší obyvatelka domova, které tento měsíc bude 96 let. A tak bylo na co vzpomínat.

Březnová oslava narozenin
Úterý  05.03.

5.3. na masopustní úterý u nás zavládlo bujaré veselí. Za doprovodu harmoniky a zpěvu lidových písní k nám zavítal průvod maškar, za které se převlékly děti a učitelé z MŠ Speciální. Našim klientům připomněli tradici masopustu, zazpívali si s nimi několik písní a nabídli k ochutnání zabijačkové pochoutky. Senioři jako vždy přijali děti z nadšením. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

Masopustní průvod MŠ Speciální
Pondělí  04.03.

V pondělí 4. března k nám zavítali žáci literárně dramatického oboru ZUŠ ze třídy paní učitelky Jandíkové. Zahráli nám dvě krátká představení a zarecitovali básně. Celý program zakončili zpěvem za doprovodu kytary. Naši klienti si vystoupení velmi užili a po představení nešetřili chválou na dovednosti dětí a ocenili i přístup a vedení paní učitelky. Děkujeme za krásný zážitek.

Vystoupení ZUŠ
Středa  27.02.

V našem domově připravujeme pro klienty mnoho pravidelných volnočasových aktivit. Mezi nejčastější patří ruční práce v ergodílně, kterou mohou klienti navštěvovat 4 x týdně. Každý klient si zde může vybrat činnost podle svého zájmu a schopností. Jedná se především o ruční práce, které byli klienti zvyklí dělat doma, např. pletení, háčkování, navlékání korálků, motání příze, apod., ale také činnosti, které si poprvé zkusili až u nás. Např. antistresové omalovánky, malování na látku a jiné techniky. Klienti jsou nápomocni při výrobě rozličných produktů, které nabízíme k prodeji na jarmarcích a akcích, na které jsme pozváni. Jsme rádi, že si dílnu lidé oblíbili a navštěvují ji stále víc a víc. Prostředí je příjemné, každému uvaříme kávu, capuccino, čaj dle chuti. Jako podkres k dobré pohodě hrají jim známé a oblíbené písně. Kdo se nechce zapojit manuálně, může luštit křížovky nebo osmisměrky, číst časopisy, povídat si s ostatními a hrát společenské hry. Příležitostně na přání společně s našimi klienty uděláme bramboráky nebo něco sladkého. A tak se naše dílna stává místem společenských setkání, kde mohou lidé navazovat nové kontakty a přátelství.

U nás v dílně
Pondělí  25.02.

25. února k nám opět po roce zavítal pan Vladimír Pecháček ze skupiny Šlapeto. Vystoupil zde s hudebním pořadem plným lidových a staropražských písniček, které jsou našim klientům dobře známé. Většina diváků se proto přidala a z účinkujícím si s chutí zazpívala. Zájem o vystoupení byl opravdu velký, a tak se budeme těšit na příští setkání opět za rok.

Hudební vystoupení p. Pecháčka
Středa  20.02.

Ve středu 20. února se u nás opět po roce konal masopust. Od rána probíhala na dvoře domova příprava tradičních zabijačkových pochoutek, jejichž výrobu mohli klienti sledovat a zároveň ochutnávat. Odpoledne se konal průvod maškar, za které se převlékli naši zaměstnanci i s panem ředitelem, který jako loni oblékl kostým hradní stráže a nabízel klientům štamprličku něčeho ostřejšího. Průvod masek se vydal i na ulici, za zpěvu a lomození obešel celý trakt budov a pak zamířil na oddělení, kde pobavil i klienty na pokojích. K dobré náladě přispělo také společné zpívání starých písniček za doprovodu harmoniky. Všichni si masopust náramně užili a věříme, že na něj budou ještě dlouho vzpomínat.

Masopust
Úterý  12.02.

V úterý 12.2. proběhl již druhý workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tentokrát se zapojili i další klienti, kteří rádi tvoří a nebojí se zkoušet nové věci. Pod vedením malíře si účastníci vyzkoušeli kresbu barevnými křídami. Každý z nich si tak odnesl nové zkušenosti a originální vlastnoručně kreslené obrazy.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Pondělí  11.02.

11. února jsme pro naše klienty připravili letos již druhou oslavu narozenin. Únoroví oslavenci se tak mohli setkat u slavnostně prostřeného stolu a společně si popovídat a zavzpomínat. Oslavy se jako vždy zúčastnil pan ředitel, který každému osobně popřál a předal květinu. Nechyběl ani přípitek a domácí zákusek. Všem oslavencům přejeme hodně zdraví do dalších let.

Únorová oslava narozenin
Pondělí  21.01.

21.1. se uskutečnila letos první oslava narozenin. Klienti narození v měsíci lednu se měli možnost setkat v reminiscenční místnosti domova u slavnostně prostřeného stolu. Oslavenci společně poseděli a zavzpomínali na prožitá léta. Nechyběl ani slavnostní přípitek, domácí zákusek a květina s rukou pana ředitele. Oslavy se zúčastnili manželé Křížovi, kteří slavili nejen narozeniny paní Křížové, ale také 70. let společného života. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí do dalších let.

První společná oslava narozenin
Středa  09.01.

Jako každý rok i letos nám děti a učitelé z MŠ Speciální připravili Tříkrálové vystoupení. Tentokrát k nám zavítali ve středu 9.1. dopoledne. Děti v krásných kostýmech tří králů vystoupily s pásmem koled a písniček, které si s nimi mohli zazpívat i naši klienti. Na závěr všem rozdaly dárečky v podobě perníčků, které se svými maminkami vyráběly. Naši senioři měli jako vždy z návštěvy dětí velikou radost. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci v tomto roce.

Tříkrálové vystoupení MŠ Speciální
Úterý  08.01.

V úterý se v našem domově poprvé uskutečnil workshop s malířem Pavlem Lakomým. Tato aktivita je určena především pro klienty, kteří rádi kreslí, malují a jinak tvoří v naší dílně a rádi se naučí něčemu novému. I přes první ostych se všichni zúčastnění zapojili a pod vedením pana Lakomého vytvořili originální obrázky kreslené křídou. Posuďte sami jak se jim to povedlo...…
Tato aktivita se bude opakovat a věříme, že přiláká další zájemce.

Workshop s malířem Pavlem Lakomým
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css