Společenské a kulturní akce

Proběhlo v roce 2014

Úterý  30.12.

30.12.2014 nás navštívil Poutníčkův sbor, složený jak z dětí tak z dospělých. Potěšili nás křesťanskými písněmi za doprovodu dvou kytar a bonga. Naši klienti se rádi přidali ke zpívání koled a odnesli si hezký zážitek.

Vystoupení Poutníčkova sboru
Čtvrtek  18.12.

Dne 18.12.2014 proběhl poslední Vánoční večírek našeho Domova, tentokrát pro 1. a 2. patro. Klienti se sešli u společného slavnostního stolu, kde si popovídali a společně zazpívali nejen koledy. Večírku se zúčastnil také pan ředitel, který všem popřál příjemné svátky a vše nejlepší do nového roku.

Vánoční večírek pro klienty DS (1. a 2. patro)
Středa  17.12.

Dne 17.12.2014 nás navštívily děti z mateřské školy ve Studentské ulici. Přišly nás potěšit pásmem koled a veselými scénkami. Pro klienty si také připravily malé dárečky. Děti Jako vždy slavily úspěch a dojaly naše seniory.

Vystoupení dětí z MŠ
Středa  17.12.

Dne 18.12.2014 proběhl v Domově pro seniory Vánoční večírek pro oddělení přízemí a OŠ. Klienti poseděli u svátečně prostřeného stolu u kávy a cukroví. Společně si zazpívali koledy a oblíbené písničky. Večírku se zúčastnil také pan ředitel, který všem klientům popřál příjemně prožité vánoční svátky a Šťastný nový rok.

Vánoční večírek pro klienty DS (přízemí + OŠ)
Úterý  16.12.

V úterý 16.12.2014 v odpoledních hodinách přišly naše klienty potěšit děti z Mateřského centra Sedmikráska. Připravily si pro nás hudební vystoupení s flétničkami a taneční vystoupení. Závěrem předaly každému seniorovi malý dáreček. Obdivovali jsme co tak malé děti dokáží.

Vystoupení dětí ze Sedmikrásky
Pátek  12.12.

Dne 12.12.2014 jsme pro naše klienty ZR připravili vánoční večírek. Všichni klienti se sešli ve společenské místnosti, kde na ně čekaly slavnostně nazdobené tabule, hojně obložené cukrovím, chlebíčky a zákusky. Pan ředitel, Petr Antoni, popřál hezké a klidné Vánoce, plné pohody a zdraví. V příjemné atmosféře jsme si zazpívali koledy a shlédli vystoupení Kateřiny Štorkové.

Vánoční večírek pro klienty ZR
Úterý  09.12.

Dne 9.12.2014 nás v odpoledních hodinách navštívily děti z 1.ZŠ. Připravily si pro nás zpívání vánočních písní, recitaci básniček a vystoupení mažoretek. Na závěr děti obdarovaly klienty Domova vlastnoručně vyrobenými perníčky. Všem se vystoupení moc líbilo a už se těšíme na příště.

Vystoupení dětí z 1. ZŠ
Pondělí  08.12.

Dne 8.12.2014 proběhla oslava narozenin klientů narozených v měsíci prosinci. Klienti si poseděli a popovídali v příjemné atmosféře při kávě a zákusku. Oslavy se zúčastnil jako vždy pan ředitel, který oslavencům osobně popřál a předal květinu.

Oslava narozenin klientů
Pátek  05.12.

v odpoledních hodinách navštívil klienty našeho Domova Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Klienti uvítali toto zpestření odpolední svačiny s nadšením, někteří si s čertem a andělem zazpívali a zarecitovali. Po Mikulášské nadílce následovalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu na dvoře domova za účasti pana ředitele a Mikuláše s doprovodem. Poté si Mikuláš připravil nadílku i pro děti zaměstnanců.

Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu
Středa  03.12.

Vánoční večírky se blíží... Obohatíme stoly vlastnoručně upečeným cukrovím a ještě provoníme celý dům. Už se těšíme na příští středu, kdy budeme zdobit a péct další cukroví. ☺

Vánoční pečení
Úterý  02.12.

Jako každým rokem i letos, jsme byli pozváni Domovem bez zámků v Tuchořicích, na jejich slavnostní rozsvícení Vánočního stromku. Návštěvníci si mohli u stánku zakoupit výrobky z naší ergodílny. Akci doprovázelo zpívání koled, ohňostroj a různá vystoupení. Místní si pro návštěvníky připravili spoustu dobrot a dobrou náladu.

Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu v Tuchořicích
Čtvrtek  27.11.

Dne 27.11.2014 v odpoledních hodinách nás přišli pobavit klienti domova pro osoby se zdravotním postižením Kamarád - LORM. Představili se nám v pohádce Honza a Drak, kterou měli možnost někteří z našich klientů zhlédnout v žateckém divadle na Festivalu malých divadelních forem Náš svět. Poté nám promítli svůj nejnovější film s názvem Lásku hory přináší, se kterým se zúčastnili mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením.
Už se těšíme na další vystoupení a spolupráci.

Divadelní představení - Kamarád LORM
Středa  12.11.

12.11.2014 v odpoledních hodinách jsme se zúčastnili workshopu "Výroba ponožkových hraček" v rámci akce žateckého muzea: Podzim v lidové kultuře aneb co nám zbylo z tradic. Také jsme byli požádáni o ukázku výroby růží z podzimního listí. Obě ukázky zaujaly seniory i děti. Někteří z nich odešli s vlastnoručně ušitou hračkou.

Výroba zvířátek z ponožek 12.11.2014
Pondělí  10.11.

Dne 10.11.2014 nás přišel jako každý rok pobavit pan Šedivý s hudebním vystoupením "Hašlerovy písničky". Pořad byl sestavený z nejznámějších písniček Karla Hašlera, doprovázený poutavým slovem. Klienti si měli možnost zazpívat a zavzpomínat na písničky svého mládí a seznámit se životem a tvorbou oblíbeného autora.

Hudební vystoupení p. Šedivého 10.11.2014
Pátek  07.11.

Dne 7.11. nás přišly potěšit a pobavit děti ze Základní umělecké školy v Žatci, ze třídy p. učitelky Fábryové. Předvedly se nám děti všech věkových skupin, které zatančily různé lidové tance v národních krojích. Klienti přijali jejich vystoupení s nadšením a už teď se těší na další, kterým jim děti zpříjemní některé podzimní odpoledne.

Taneční vystoupení dětí ze ZUŠ 7.11.2014
Středa  05.11.

5.11.2014 v odpoledních hodinách jsme se skupinou klientů navštívili Muzeum K. A. Polánka v Žatci, kde právě probíhala akce: Podzim v lidové kultuře aneb co nám zbylo z tradic. V tento den jsme měli možnost zhlédnout zdobení perníčků cukrářskou polevou a sami si tuto činnost vyzkoušet. Také jsme si prohlédli stálou expozici muzea a dozvěděli se něco nového z historie Žatce a okolí.

Návštěva muzea v Žatci 5.11.2014
Středa  29.10.

Dne 29.10.2014 v odpoledních hodinách jsme měli možnost aktivně se zapojit do akce Podzim v lidové kultuře, kterou pořádalo Muzeum K.A. Polánka v Žatci. V rámci odpoledního workshopu jsme předváděli malování na hedvábí a bavlnu na téma: podzimní motivy. Návštěvníci se měli možnost seznámit se těmito technikami, vyzkoušet si je a také si prohlédnout či zakoupit výrobky našich klientů.

Podzim v lidové kultuře - Muzeum
Pátek  24.10.

V pátek 24.10.2014 se v Domově pro seniory v Žatci uskutečnil seminář k připravovanému zákonu o sociálních pracovnících. O akci byl mezi sociálními pracovníky velký zájem a sešlo se jich 62 z regionů Žatecka, Lounska a Podbořanska. Lektorský tým tvořili ředitel Domova Mgr. Petr Antoni a pracovnice MPSV ČR PhDr. Melánie Zajacová a Marie Froulíková.

Seminář k připravovanému zákonu o sociálních pracovnících
Sobota  18.10.

Dne 18.10.2014 se uskutečnil již 5. Reprezentační ples Domova pro seniory a Pečovatelské služby Žatec. Ples se konal v Lidovém domě Panamera, k tanci a poslechu hrála skupina Limonádový Gin. I s hosty se nás sešlo 200 z toho 2 vystupující a to Domov bez zámků Tuchořice a seniorky z Penzionu Albrechtická Most. Celou akcí provázela Jaroslava Panská a předvedla i taneční vystoupení. Naše pozvání přijala i starostka města Zdeňka Hamouzová a hosté s námi spolupracujících organizací. Dobře se bavili nejen naši klienti, ale pochvalu jsme sklidili i od hostů.

5. Reprezentační ples Domova pro seniory
Čtvrtek  16.10.

Dne 16.10.2014 se skupina našich klientů zúčastnila již tradičního turnaje v kuželkách pořádaného Domovem pro seniory Libochovice. Naše družstvo se umístilo na pěkném 5. místě z 12. zúčastněných. V doprovodném programu vystoupil sbor seniorů z Dubí, jejichž repertoár nás potěšil písničkami Karla Hašlera a V + W. Již teď se těšíme na příští ročník.

Turnaj v kuželkách v Libochovicích
Středa  15.10.

Ve středu 15.10.2014 proběhlo další mezigenerační setkání v novém školním roce. Navštívily nás děti ze speciální mateřské školy v Žatci. V rámci dopolední ergoterapie v dílně se zapojily do tvoření spolu s našimi klienty. Už se těšíme na další setkávání, která budou probíhat celý školní rok.

Mezigenerační setkání
Úterý  14.10.

Dne 14.10.2014 jsme se s tříčlennou skupinou klientů zúčastnili turnaje v Boccie pořádaného Domovem pro seniory v Kadani. I když jsme se neumístili na předních místech, strávili jsme pěkné sportovní dopoledne a na závěr si zazpívali společně s místním pěveckým souborem. Už se těšíme na příští ročník.

Turnaj v Boccie v Kadani
Úterý  14.10.

Dne 14.10.2014 jsme se skupinou klientů navštívili 12. ročník Festivalu malých divadelních forem "Náš Svět 2014", který se uskutečnil v Městském divadle v Žatci. Festival byl pořádán organizací Kamarád - LORM, která se stará o klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Měli jsme možnost shlédnout několik souborů z různých měst naší republiky, které nám zahrály divadelní představení nebo zatančily. Naši klienti přijali celé vystoupení s velkým nadšením a oceněním obdivuhodných výkonů účinkujících s handicapem.

Návštěva divadelního festivalu
Čtvrtek  09.10.

Dne 9.10. navštívily náš Domov děti z 5. ročníku Základní školy Komenského. Děti z 5.D. pod vedením paní učitelky Papáčkové se zapojily do dobrovolného projektu 72 hodin, který probíhá kdykoliv od 9. do 12. října a tento rok je zaměřen na pomoc lidem, přírodě, či místu, kde žijeme. Děti si pro nás připravily krátký program písniček a básniček a po té se věnovaly jednotlivým seniorům. Klienti si měli možnost s dětmi popovídat, děti jim předčítaly a seznamovaly je s literaturou. Klienti byli návštěvou dětí velmi potěšeni a proto rádi uvítáme i další nabízenou spolupráci.

Projekt: Pomáháme seniorům
Úterý  07.10.

7. října 2014 v odpoledních hodinách proběhl v našem Domově Den otevřených dveří. Návštěvníci si měli možnost volně prohlédnout přízemí "nové budovy", kde také probíhalo promítání fotek celého domova. Program zahrnoval i komentované prohlídky Domova. Návštěvníci si také měli možnost prohlédnout a zakoupit výrobky našich klientů, které vytvářejí v rámci ergoterapie v dílně.

Den otevřených dveří
Pondělí  06.10.

Dne 6.10.2014 společně oslavili narozeniny klienti narození v měsíci říjnu. Tentokrát oslavilo narozeniny 15 klientů, kteří si mohli společně posedět a zavzpomínat při kávě a zákusku. Na závěr všem osobně popřál a květinu předal pan ředitel.

Oslava narozenin
Podporují násPaliativní péčeHistorie
facebook

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci
Šafaříkova 852, 438 01 Žatec, tel.: 415 710 295, e-mail:

DPS Žatec © 2014 / Created by Lagarto a Cogito  / xhtml | css